Ademi: FFK e gatshme për rritjen e kapacitetit në stadiumin “Fadil Vokrri”
Sport

Ademi: FFK e gatshme për rritjen e kapacitetit në stadiumin “Fadil Vokrri”

KP

Stadiumi “Fadil Vokrri” është i vetmi në Kosovë që plotëson kriteret për zhvillimin e ndeshjeve ndërkombëtare si në nivel klubesh ashtu edhe në atë të kombëtareve.

Në ndeshjet e këtij muaji ku Kosova luajti ndeshjet e edicionit të ri të Ligës së Kombeve, interesimi i tifozëve për të parë ndeshjet nga tribuna ishte i jashtëzakonshëm dhe shfaqi nevojën për rritje të numrit të ulëseve.

Kapaciteti aktual i këtij stadiumi është 13 mijë ulëse dhe Federata e Futbollit të Kosovës ka gati planin për rritjen e tij edhe për 8 mijë ulëse të tjera.

Kryetari i federatës, Agim Ademi, ka thënë përmes një shkrimi në “Facebook” federata që ai drejton është e gatshme të nis punën dhe se për këtë vetëm po presin përgjigje nga Të gatshëm për projektin e rritjes së kapacitetit të stadiumit "Fadil Vokrri" për 8000 ulëse. 


Bast-Trade
AlbiMall
Eurokoha
Vjosa