"Kronika e librit" prezanton tituj të rinj
Rtklive
Foto / RTK
Kulturë

"Kronika e librit" prezanton tituj të rinj

Shqipe Gashi/RTKlive

Gazetarja e RTK-së, Alketa Gashi-Fazliu, edhe këtë të mërkurë ka bërë paraqitjen e titujve të rinj.

Çdo javë gazetarja Alketa Gashi-Fazliu për adhuruesit e librave paraqet pesë tituj të ri të veprave të pesë autorëve shqiptarë dhe të huaj.

Në këtë javë ajo ka paraqitur librin "Vdekja e Omerit" të autorit Adil Ulluri, pastaj librin "Oborri" të autorit Doni Mehmeti, "Prejardhja e llojeve" nga Charles Draëin,"Dëshmitari i Fundit i Hitlerit" nga Rochus Misch, dhe në fund një libër për fëmijë me titull "Enciklopedi e ilustruar  për Fëmijë".

Për më shumë ndiqeni videon e plotë:


MË SHUME NGA Kulturë