Sot në Kosovë moti me diell dhe vranësira
Foto arkiv/ RTK
Në Fokus

Sot në Kosovë moti me diell dhe vranësira

RTKlive

Të mërkurën në Kosovë parashihet të mbajë mot me diell dhe vranësira, të cilat vende-vende parashihen të sjellin riga lokale shiu.

"Temperaturat minimale do të lëvizin ndërmjet 13-18 gradë Celsius, ndërsa maksimalet e ditës parashihen të lëvizin ndërmjet 25-29 gradë Celsius. Do të fryjë erë kryesisht nga veriperëndimi me shpejtësi 1-6m/s", njofton IHMK.


MË SHUME NGA Në Fokus