Si të hiqni lëkurën e vdekur nga këmbët pa asnjë pastrim
Lifestyle

Si të hiqni lëkurën e vdekur nga këmbët pa asnjë pastrim

Ekziton një truk për të hequr lëkurën e vdekur nga këmbët pa pastrim! Nuk do ta besoni, por sado e pamundur t’ju duket, ekziston! E provova dhe nuk mund ta besoja.

Këmbët e mia pa asnjë pastrim u bënë të buta sikur të kisha qenë te një profesionist.

Materiale

3 gota ujë të ngrohtë
2 gota Listerine
1 filxhan uthull të bardhë

Zbatimi

Hidheni përzierjen e mësipërme të përbërësve në një legen, zhytni këmbët në të dhe lërini të zhyten për 30 minuta!

Do të shihni lëkurën e vdekur të zhduket në mënyrë magjike!

Unë sigurisht do të sugjeroja të provoni me atë pa ngjyrë, më mirë listerinë sepse kur e provova me atë blu, në pesëmbëdhjetë minutat e para pashë që këmbët m’u bënë sikur të ishin prej smurf!

Sigurisht që në 30 minuta, së bashku me lëkurën e vdekur, kjo mërzi u zhduk!

Me pas kam bere nje ‘peeling’ te bukur natyral per kembet shiko ketu kam aplikuar edhe kaçurrelat dhe këmbët i kam të buta si bebe!


MË SHUME NGA Lifestyle