"Kronika e librit" prezanton tituj të rinj
Kulturë

"Kronika e librit" prezanton tituj të rinj

Shqipe Gashi/RTKlive

Gazetarja e RTK-së, Alketa Gashi-Fazliu, edhe këtë të mërkurë ka bërë paraqitjen e titujve të rinj.

Çdo javë gazetarja Alketa Gashi-Fazliu për adhuruesit e librave paraqet pesë tituj të ri të veprave të pesë autorëve shqiptarë dhe të huaj.

Në këtë javë ajo ka paraqitur librin "Lëvizja Kaçake në Kosovë(1918 – 1928)" të autorit, Dr. Liman Rushiti, pastaj librin "Ora e Nënës" të autores Zana Pira, "Dashuri dhe Telashe" nga Anna Permoli,"7 Zakonet e Familjeve të Suksesshme " nga Stephen R. Cover, dhe në fund një libër për fëmijë me titull "Enciklopedi e ilustruar për Fëmijë".

Për më shumë ndiqeni videon e plotë:


MË SHUME NGA Kulturë