Moti në Kosovë
Foto arkiv/ RTKlive
Në Fokus

Moti në Kosovë

RTKlive

Sot në vendin tonë do të mbajë mot i nxehtë, me temperatura të larta. Sipas Institutit Hidrometeorologji, temperaturat maksimale do të lëvizin ndërmjet 28 dhe 31 gradë Celsius. Minimalet do të lëvizin ndërmjet 9-15 gradë Celsius.

Indeksi UV do të vazhdojë të mbetet i lartë dhe këshillat e IKSHP dhe të IHMK mbeten në fuqi, që nënkupton kufizimin e kontaktit direkt me rrezet e diellit nga ora 9-17.

Do të fryjë erë nga drejtimi i verilindjes dhe jugperëndimit me shpejtësi 1-7m/s.


MË SHUME NGA Në Fokus