​Flamuri kuq e zi, në oborrin e selisë së Bashkimit Evropian
Foto/Edi Rama/Facebook
Në Fokus

​Flamuri kuq e zi, në oborrin e selisë së Bashkimit Evropian

RTKLive

Kryeministri i Shqipërisë, Edi Rama ka shpërndarë në Facebook një fotografi nga Brukseli, ku shihet flamuri kuq e zi, në oborrin e selisë së Bashkimit Evropian.

Ky është postimi i tij i plotë në Facebook.

MIRËMËNGJES

"Me krenari për flamurin e Skënderbeut dhe Ismail Qemalit në oborrin e Europës”, ka shkruar ai.

Republika e Shqipërisë dhe Maqedonia e Veriut kanë hapur dje zyrtarisht negociatat për anëtarësim në Bashkimin Evropian.

 


MË SHUME NGA Në Fokus