Moti i ndryshueshëm dhe me reshje shiu në Kosovë
Foto arkiv/ RTKlive
Në Fokus

Moti i ndryshueshëm dhe me reshje shiu në Kosovë

RTKlive

IHMK ka njoftuar se do të mbajë i ndryshueshëm, ku gjatë këtyre dy ditëve parashihen edhe reshje shiu.

"Temperaturat minimale do të lëvizin ndërmjet 15-20 gradë Celsius, ndërsa maksimalet e ditës parashihen të lëvizin ndërmjet 26-35 gradë Celsius. Do të fryjë erë e lehtë deri mesatare nga drejtimi i verilindjes me shpejtësi 1-6 m/s", njofton IHMK.


APR
Romay Lift