Moti në Kosovë
Në Fokus

Moti në Kosovë

Instituti Hidrometeorologjik i Kosovës, ka njoftuar se do të mbajë mot me diell dhe vranësira, gjithashtu do ketë edhe ngritje graduale të temperaturave

"Temperaturat minimale do të lëvizin ndërmjet 12-16 gradë Celsius, ndërsa maksimalet e ditës parashihen të lëvizin ndërmjet 25-31 gradë Celsius. Do të fryjë erë e lehtë deri mesatare nga drejtimi i verilindjesme shpejtësi 1-7 m/s", njofton IHMK.

 


APR
Romay Lift