Mot me diell dhe vranësira
Foto arkiv/ RTKlive
Në Fokus

Mot me diell dhe vranësira

RTKlive

Gjatë dy ditëve do të mbajë mot i ngjashëm me diell dhe vranësira.

"Temperaturat minimale do të lëvizin ndërmjet 12-23 gradë Celsius, ndërsa maksimalet e ditës parashihen të lëvizin ndërmjet 23-33 gradë Celsius. Do të fryjë erë e lehtë deri mesatare nga drejtimi i verilindjes me shpejtësi 1-6 m/s", njofton IHMK.


APR
Romay Lift