​Konjufca dhe Gomes diskutojnë thellimin e bashkëpunimit Kosovë-Luksemburg
Foto: Kuvendi i Kosovës
Lajme

​Konjufca dhe Gomes diskutojnë thellimin e bashkëpunimit Kosovë-Luksemburg

E.Hoti/RTKlive

Kryetari i Kuvendit të Republikës së Kosovës, Glauk Konjufca, ka pritur sot në takim ambasadoren e Luksemburgut në Kosovë, Natacha Gomes.

Në takim, ndër të tjera, u bisedua për bashkëpunimin e deritanishëm dypalësh dhe mundësitë e zgjerimit të këtij bashkëpunimi në projekte të përbashkëta.

Kryetari Konjufca e falënderoi ambasadoren Gomes për përkrahjen e gjithanshme të Luksemburgut ndaj Kosovës, përfshirë proceset integruese nëpër të cilat po kalon shteti ynë.

Kryetari i Kuvendit dhe ambasadorja Gomes ritheksuan gatishmërinë për intensifikimin e bashkëpunimit dhe thellimin e marrëdhënieve mes Republikës së Kosovës dhe Luksemburgut.


APR
Romay Lift

MË SHUME NGA Lajme