Sot fillon festivali `Sunny Hill`
Foto: Sunny Hill Festival/ Facebook
Kulturë

Sot fillon festivali `Sunny Hill`

RTKlive

Nga sot fillon festivali ndërkomëbtar i muzikës `Sunny Hill`.

Festivali i cili mbahet në Parkun e Gërmisë dhe pret mijëra adhurues të muzikës, është gati për t'i hapur dyert. Nga sot, deri më 7 gusht, do të performojnë artistë të famshëm në botë dhe yje vendore.

Bazuar në mënyrën e organizimit të Sunny Hill Festival, Komuna e Prishtinës ka thënë se është e nevojshme të ndalohet qarkullimi i mjeteve, për shkak të sigurisë publike dhe mbarëvajtjes së këtij aktiviteti.


APR
Romay Lift