Mot me diell dhe vranësira
Foto arkiv/ RTKlive
Në Fokus

Mot me diell dhe vranësira

RTKlive

Do të mbajë mot i nxehtë me diell dhe vranësira. Temperaturat minimale do të lëvizin ndërmjet 15-18 gradë Celsius, ndërsa maksimalet e ditës parashihen të lëvizin ndërmjet 27-35 gradë Celsius.

"Do të fryjë erë e lehtë deri mesatare nga drejtimi i verilindjes dhe veriperëndimit me shpejtësi 1-7 m/s", njofton IHMK.


APR
Romay Lift