Moti në Kosovë
Rtklive
Foto arkiv/ RTKlive
Në Fokus

Moti në Kosovë

RTKlive

Do të mbajë mot i ndryshueshëm, me diell, vranësira dhe mundësi për reshje shiu.

"Temperaturat minimale do të lëvizin ndërmjet 12-18 gradë Celsius, ndërsa maksimalet e ditës parashihen të lëvizin ndërmjet 20-30 gradë Celsius. Do të fryjë erë e lehtë deri mesatare nga drejtimi i verilindjes me shpejtësi 1-8 m/s", njofton IHMK.


MË SHUME NGA Në Fokus