Manchester United këtë herë turpërohet nga Brentford
Rtklive
Sport

Manchester United këtë herë turpërohet nga Brentford

Uran Krasniqi/RTKLive

Po te ishte ende futbollist i Brentford sot Christian Eriksen do të mund të shijonte fitoren ndaj Manchester United, por ai ka zgjedhur të jetë futbollist i United dhe sot e ka shijuar humbjen nga ish-skuadra e tij. 

Manchester United është turpëruar edhe në xhiron e dytë të Premier League, duke u mposhtur me rezultat të thellë 4-0.  

Eriksen luajti për tetëdhjetë e shtatë minuta. 

Dasilva, Jensen, Mee dhe Mbeumo kanë realizuar për vendasit. 

Kjo ishte humbja e dytë radhazi e United qëkur ka filluar kampionati. 


MË SHUME NGA Sport