Ballkani zbarkon në Shkup, nesër sfida historike
Rtklive
Sport

Ballkani zbarkon në Shkup, nesër sfida historike

Fatmir Bytyqi /RTKlive

FC Ballkani tashmë ka zbarkuar në Shkup, ku nesër do të ndeshet me skuadrën më të njëjtin emër në kuadër të fazës së paly-off-it në Ligën e Konferencës.

Dy skuadrat shqiptare do të përballen nesër mbrëma në stadiumin “Todor Proeski” në Shkup, në ndeshjen tejet të rëndësishme, mbase më e rëndësishmja në historinë e të dy klubeve.

Djelmoshat e Ilir Dajës tashmë ndodhen në Shkupi.  Ndryshe, në rast të fitores në të dyja ndeshjet ndaj Shkupit, Ballkani do të bëhej skuadra e parë nga Kosova që kualifikohet në fazën grupore të një gare evropiane.

Sfida mes Shkupit dhe Ballkanit nis në orën 21:00. 


MË SHUME NGA Sport