Mbahet Samiti Dixhital "Prishtina 2022"
Rtklive
Në Fokus

Mbahet Samiti Dixhital "Prishtina 2022"

RTKlive

Kryeministri i Republikës së Kosovës, Albin Kurti, në hapjen e Samitit Dixhital për Ballkanin Perëndimor’, ka thënë se ky samit u jep mundësi të gjitha shteteve të zhvillohen aspektin e dixhitalizimit, raporton RTK.

Me rastin e Samitit Dixhital dy ditor “Prishtina 2022”, Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti, Ministrja e Ekonomisë, Artane Rizvanolli dhe Sekretari i Shtetit në Ministrinë Federale për Dixhitalizim dhe Transport, Stefan Schnorr do të mbajnë Konferencë për Media pas hapjes së Samitit.


MË SHUME NGA Në Fokus