Mancini thotë se Italia e ka vështirë ndaj Anglisë
Rtklive
Sport

Mancini thotë se Italia e ka vështirë ndaj Anglisë

Uran Krasniqi/RTKLive

Ndeshja me Anglinë do të jetë një ndeshje shumë e vështirë për ne, ka thënë trajneri i Italisë, Roberto Mancini.

"Unë mendoj se Anglia është një nga ekipet më të mira në botë. Ata janë plot me talent, veçanërisht sulmuesit", është shprehur italiani. 

Ndeshja e parë kishte përfunduar me rezultat të barabartë. 

Skuadra e trajnerit  Gareth Southgate hyn në ndeshje jashtë formës, pasi ata nuk arritën të fitojnë asnjë nga katër ndeshjet e tyre të para në Ligën e Kombeve. 

Ndeshje mes kombëtareve të mëdha zhvillohet të premtën dhe i përket Grupit 3 të Ligës A. 


MË SHUME NGA Sport