Kroacia fiton ndaj Danimarkës
Rtklive
Sport

Kroacia fiton ndaj Danimarkës

Uran Krasniqi/RTKLive

Një ndeshje intresante është zhvilluar në Zagreb, ku Kroacia ka mposhtur Danimarkën, çka ka bërë që ballkanasit të marrin pozitën e parë të Grupit 1 të Ligës A në Ligën e Kombeve. 

Kroatët kanë realizuar fitore me rezultat 2-1. 
Vendasit kaluan në epërsi me golin e Sosa, por gëzimin kroat e ka prishur Eriksen me një gol të shënuar nga një largësi prej tridhjetë metrash. 
Epërsinë pvrfundimtare dhe golin e fitores për Kroacinë e ka vulosur Majer. 
Ndeshjen e ardhshme Kroacia e luan me Austrinë, e cila gjendet në vendin e fundit në grup.  


MË SHUME NGA Sport