Holanda mposht Poloninë në tokën e saj
Rtklive
Sport

Holanda mposht Poloninë në tokën e saj

Uran Krasniqi/RTKLive

Holanda e ka mposhtur bindshëm Poloninë në tokën e kësaj të fundit gjatë një ndeshje që vjen pas një pauze disa mujore të Nations League.   

Rezultati përfundimtar ka qenë 0-2. 
Gakpo dhe  Bergwijn kanë shënuar pvr fitoren e tulipanëve. 
Pas kësaj fitore Holanda kryeson tabelën e Grupit 4 të Ligës A. 
Ndeshjen e radhës Holanda luan me fqinjin e saj, Belgjikën. 


MË SHUME NGA Sport