Kosovë-Qipro, formacioni i mundshëm i ‘Dardanëve’
Sport

Kosovë-Qipro, formacioni i mundshëm i ‘Dardanëve’

Fatmir Bytyqi /RTKlive

Më pak se dy orë kanë mbetur deri tek fillimi i ndeshjes Kosova-Qipro.

‘Dardanët’ dhe qipriotët do të përballen në ‘Fadil Vokrri’ në kuadër të Ligës së Kombeve.

Greqia po e mbyllë këtë edicion si lider i Grupit 2 me 12 pikë, Kosova aktualisht ka gjashtë, ndërsa Irlanda e Veriut dhe Qipro janë me pesë.

Alain Giresse pritet që në këtë takim të futet me skemën 4-2-3-1.

Formacioni i Kosovës: Arijanet Muriq, Florent Hadërgjonaj, Amir Rrahmani, Mirlind Kryeziu, Donat Rrudhani, Florent Muslija, Ibrahim Dreseviq, Bersant Celina, Arbër Zeneli, Zymer Bytyqi, Vedat Muriqi.

Ndeshja Kosovë-Qipro nis në orën 20:45.


MË SHUME NGA Sport