Roma ‘shuplak’ Juves dhe Milanit, gati kontrata për Crisante
Sport

Roma ‘shuplak’ Juves dhe Milanit, gati kontrata për Crisante

Fatmir Bytyqi /RTKlive

AS Roma raportohet se nuk do të lejoj largimin e Bryan Crisante.

Ylli i ‘romakëve’ është në shënjestër te Juventusit dhe Milanit, por sipas mediave italiane, kryeqytetasit janë duke përgatitur kontratën e re për Crisante.

Crisante është pjesë e rëndësishme e skuadrës së Jose Mourinhos.

Tekniku portugez dëshiron ta ketë në skuadër lojtarin edhe për disa sezona.

Kontrata e Romës për Crisante raportohet se do të jetë deri në vitin 2027 me rritje pagë rreth tre milionë euro në vit.


A.R Katana
Kosovo Telecom
Golden Eagle