Chelsea në sulm për rikthimin e Abraham-it
Sport

Chelsea në sulm për rikthimin e Abraham-it

Fatmir Bytyqi /RTKlive

Klubi anglez, Chelsea tashmë është duke menduar për rikthimin e ish-futbollistit të tyre, Tammy Abraham.

‘Blutë’ e Londrës siç raportojnë mediat britanike, do të aktivizojnë klauzolën e kthimit të sulmuesit anglez në vitin 2023.

Gazetari i njohur italian, Fabrizio Romano shkruan se “Chelsea ka opsionin për të aktivizuar klauzolën e lirimit të Tammy Abraham”.

Chelsea dy vite më parë shiti Abrahami tek Roma, dhe tashmë anglezi ka gjetur formën e tij më të mirë në urdhëratë e trajnerit Jose Mourinho.


MË SHUME NGA Sport