Barça mund të konkurrojë më gjitha skuadrat, thotë Suarez
Sport

Barça mund të konkurrojë më gjitha skuadrat, thotë Suarez

Fatmir Bytyqi /RTKlive

Ish-sulmuesi i Barcelonës, Luis Suarez në një intervistë për ‘Marca’, ka thënë se katalonasit kanë ndërtuar një skuadër të denjë që mund të konkurrojë më të gjitha skuadrat.

Reprezentuesi i Uruagit kishte fituar gjithë trofetë e mundshëm me ‘blaugranat’.

Sipas Suarezit, Xavi ka transferuar lojtarë cilësorë.

“Ai bëri transferime të mira dhe është një kombinim i mirë për të rinjtë”, tha Suarez.

“Është një ekip që mund të konkurrojë më të gjitha skuadra”, theksoi Suarez.


MË SHUME NGA Sport