`Kronika e librit` prezanton tituj të rinj|Video
Kulturë

`Kronika e librit` prezanton tituj të rinj|Video

K.Kasumi/ RTKlive

Gazetarja e RTK-së, Alketa Gashi-Fazliu, edhe këtë të mërkurë ka bërë paraqitjen e titujve të rinj.

Çdo javë gazetarja Alketa Gashi-Fazliu për adhuruesit e librave paraqet pesë tituj të ri të veprave të pesë autorëve shqiptarë dhe të huaj.

Në këtë javë ajo ka paraqitur librin "Përjetësia e dyfishtë" të autorit, Bedri Islami, pastaj librin "Vdekja e autorit në letërsi" të autorit Flamur Maloku, "Uliksi" nga James Joyce, "Erdhi koha të rindezim yjet", nga Virgine Grimaldi, dhe në fund një libër për fëmijë me titull "Drejtori i shkollës është mi vampir", nga Pamela Butchart.

Për më shumë ndiqeni videon e plotë:


MË SHUME NGA Kulturë