Beckham në sulm për Ronaldon
Sport

Beckham në sulm për Ronaldon

Fatmir Bytyqi /RTKlive

Ku do të vazhdojë karrierën Cristiano Ronaldo? Kjo është një pyetjet më të mëdha që kanë nisur nga dje.

Sulmuesi portugez dje është ndarë zyrtarisht me Manchester Unitedin.

“Corriere dello Sport” të mërkurën shkruan se asi portugez ende nuk ka vendosur nëse do të vazhdojë karrierën në Evropë ose do të nis aventurën në Amerikë.

Një ofertë joshëse raportohet se vjen nga Amerika e largët nga ish-partneri i tij tek ‘Djajtë e Kuq’ David Beckham, i cili e do sulmuesin portugez tek Inter Miami.

Ish-ylli i Real Madridit dhe Juventusit, kërkohet edhe nga gjiganti italian, Milan.

E ardhmja e Ronaldos thuhet së është në dorën e agjentit të tij, Jorge Mendes.


MË SHUME NGA Sport