Vëllaznimi fiton nga Ponte Prizreni
Sport

Vëllaznimi fiton nga Ponte Prizreni

Uran Krasniqi/RTKLive

Ponte Prizreni është mposhtur nga Vëllaznimi në xhiron e 13-të të Prince Caffe Superligës.

Fillimi ishte i barabartë, ndryshimi nisi me kalimin e kohës dhe fitorja u vendos në periudhën e fundit. 

Te Vëllaznimi më i miri ishte Jordan Harris me 20 pikë e tri kërcime, kurse te Ponte Prizreni më të mirët ishin Dachon Burke me 25 pikë, gjashtë kërcime e katër asistime dhe Urim Zenelaj me 18 pikë e nëntë kërcime.


MË SHUME NGA Sport