Abraham në ‘Emiratës’ për 43 milionë funte?
Sport

Abraham në ‘Emiratës’ për 43 milionë funte?

F.Bytyqi /RTKlive

Arsenali duket se është i vendosur për të transferuar sulmuesin e AS Roma, Tammy Abraham.

‘Topçinjtë’ prej kohësh janë duke e monitoruar sulmuesin anglez. Arsenali sipas medieve britanike, është duke përshpejtuar interesimin për Abraham pas lëndimit të Gabriel Jesus.

Sulmuesi anglez thuhet se është i pakënaqur tek ‘romakët’, dhe ai mund të bëjë një tjetër hap në karrierën e tij.

Ish-lojtari i Chelseas mund të transferohet në ‘Emiratës’ për çmimin rreth 43 milionë funte.


MË SHUME NGA Sport