Luis de la Fuente merr ‘timonin’ e Spanjës
Sport

Luis de la Fuente merr ‘timonin’ e Spanjës

Fatmir Bytyqi /RTKlive

Pas shkarkimit të Luis Enrique, Federata e Futbollit të Spanjës, nuk ka vonuar shumë dhe ka gjetur trajnerin e ri të ‘Furisë së Kuqe’.

Luis de la Fuente është ‘timonier’ i ri i Spanjës. Fuente ka firmosur kontratën me Federatën spanjolle të futbollit për drejtimin e Kombëtares së Spanjës.

Luis de la Fuente deri tash ka drejtuar Kombëtaren e Spanjës U-21.


MË SHUME NGA Sport