Trippier vazhdon qëndrimin te Newcastle
Sport

Trippier vazhdon qëndrimin te Newcastle

Uran Krasniqi/RTKLive

Kieran Trippier ka nënshkruar një zgjatje të kontratës së tij me Newcastle United të premten. 

“Jam absolutisht i kënaqur që kam zgjatur kontratën time këtu. Kam shumë falënderime për menaxherin, pronarët, tifozët dhe shokët e skuadrës. Mendoj se po luaj futbollin më të mirë të karrierës sime këtu te Newcastle. Është një e ardhme e ndritur përpara”, ka thënë Trippier. 

Marrëveshja e re mbanë mbrojtësin në klub deri në verën e vitit 2025.


MË SHUME NGA Sport