Bayern nuk gjen fitoren në Bundesligë në përpjekjen e tretë radhazi
Sport

Bayern nuk gjen fitoren në Bundesligë në përpjekjen e tretë radhazi

Uran Krasniqi/RTKLive

Bayern Munich ka mbetur pa fitore në tre ndeshje radhazi të Bundesligës, pasi sot në kuadër të javës së 18-të nuk ka shkuar më shumë se sa një barazim me Eintracht Frankfurt.

Ndeshja është mbyllur me rezultat 1-1. 

Leroy Sane kaloi vendasit në epërsi në minutën e 34-të të ndeshjes pas asistimit të Thomas Muller. 

Në minutën e 69-ë, një kombinim i mirë mes Daichi Kamadas dhe Randal Kolo Muanit, solli golin e barazimit për 1-1.

Aktualsiht Bayern kryeson tabelën me 37 pikë, duke u pasuar nga Union Berlin me 36 pikë. 
 


MË SHUME NGA Sport