Nesër nis sezoni pranveror në volejboll, ndeshjet transmetohen në RTK
Në Fokus

Nesër nis sezoni pranveror në volejboll, ndeshjet transmetohen në RTK

Të shtunën dhe të dielën fillon stinori pranveror në Superligën A të volejbollit të Kosovës, në të dy konkurrencat.

Ekipet kanë kryer të gjitha përgatitjet dhe lëvizjet e nevojshme përgjatë këtij pushimi respektivisht afati kalimtar. Secila ndeshje do të jetë derbi në vete duke marrë parasysh cilësinë e ekipeve si dhe përforcimet që kanë bërë klubet.

Federata e Volejbollit të Kosovës ka njoftuar se ndeshjet do të transmetohen në Radio Televizionin e Kosovës (RTK), në të dy konkurrencat, meshkuj dhe femra.

Gjithashtu FVK-ja u uron suksese të gjitha ekipeve të përfshira dhe kompetitivitet sportiv të fortë, siç i kanë karakterizuar gjithmonë ndeshjet në volejbollin kosovar. 


MË SHUME NGA Në Fokus