Mot i ftoftë, priten reshje bore
Në Fokus

Mot i ftoftë, priten reshje bore

E.Hoti/RTKlive

Sot në Kosovë do të mbajë mot me vranësira të cilat më vonë gjatë natës parashihet të sjellin reshje bore.

Institutit Hidrometeorologjik Kosovës njofton se  temperaturat do të shënojnë ulje në të dy vlerat ekstreme.

Do të fryjë erë kryesisht nga jugperendimi dhe verilindja me shpejtësi 1 - 6m/s


MË SHUME NGA Në Fokus