Tottenham-City, formacionet zyrtare të kryederbit anglez
Sport

Tottenham-City, formacionet zyrtare të kryederbit anglez

Tottenham-Manchester City, është derbi i kësaj fundjave në Premier League.

‘Spurs’ dhe ‘Qytetarët’ do të përballen në një ndeshje tejet të rëndësishme për të dy skuadrat.

Skuadra e Antonio Conte po ‘lufton’ më të gjitha forcat që të sigurojë një vend në Ligën e Kampionëve, derisa të besuarit e Pep Guardiolës janë në garë për titull të kampionit.

Ndeshja Tottenham-City nis në orën 17:30.

Formacionet e të dy skuadrave:


MË SHUME NGA Sport