Tërmeti në Turqi, Osmani: Kosova e gatshme të ndihmojë
Në Fokus

Tërmeti në Turqi, Osmani: Kosova e gatshme të ndihmojë

N.Mekolli /RTKlive

Presidentja e Kosovës, Vjosa Osmani, iu shprehi ngushëllime familjarëve të viktimave që humbën jetën në tërmetin tragjik në Turqi.

Osmani, në një postim në Twitter, shkroi se se Kosova është e gatshme të ofrojë mbështetje të nevojshme nëpërmjet Forcës së Sigurisë së Kosovës.

“Zemra ime është për të gjitha komunitetet e prekura nga tërmeti shkatërrues në Turqi. Ngushëllimet më të thella për të gjitha jetët e humbura dhe uroj shërim të shpejtë për të gjithë të prekurit. Solidaritet i plotë me njerëzit e Turqisë. Kosova është gati të ofrojë mbështetje të nevojshme, përfshirë nëpërmjet FSK-së”, thuhet në shkrimin e Osmanit.


MË SHUME NGA Në Fokus