Neymar lë prapa problemet dhe rikthehet në stërvitje
Sport

Neymar lë prapa problemet dhe rikthehet në stërvitje

Uran Krasniqi/RTKLive

Neymar është rikthyer në stërvitje me Paris Saint-Germain pas një mungese ku nuk kishte luajtur për dy ndeshje. Reprezentuesi brazilian për shkak të problemeve muskulare nuk është paraqitur ndaj Montpellier dhe Toulouse.

Pas kthimit në stërvitje tash Neymar është në garë për t'u rikthyer të mërkurë kundër Marseille si dhe më vonë kundër Bayern Munichun në ndeshjen e parë të 1/16 të Ligës së Kampionëve. 

Para pushimit të shkurtër, Neymar kishte shënuar shtatëmbëdhjetë gola dhe kishte asistuar katërmbëdhjetë herë në njëzet e pesë paraqitje të këtij sezoni.

 

 


MË SHUME NGA Sport