AZ Alkmaar eliminon Lazion nga Conference League
Sport

AZ Alkmaar eliminon Lazion nga Conference League

Uran Krasniqi /RTKLive

AZ Alkmaar ka treguar se jo rastësisht aktualisht është duke dominuar edhe në Eredivisie. Kjo pasi ka eliminuar Lazion nga Conference League.

Pas një fitore 2-1 në Itali, skuadra holandeze ia ka dalë që edhe sonte ta mposhtë skuadrën italaine me të njëjtin rezultat. 

Në ndeshjen e sontme kanë qenë mysafirët ata që ka gjetur të parët golin, kur ka realizuar Anderson (21'). 

Gëzimin e Lazios e ka prishur pas vetëm pak minutash Karlsson (28'). 

Me rezultat të barabartë është mbyllur edhe pjesa e parë. 

Në pjesën e dytë AZ Alkmaar Pavlidis (62') e ka konfirmuar fitoren dhe kalimin në çerekfinale. 

REZULTATET E NDESHJVE TË SONTME NË CONFERENCE LEAGUE: 

No description available.

 

 


MË SHUME NGA Sport