Moti sot, kryesisht me diell
Lajme

Moti sot, kryesisht me diell

Mbi vendin tonë sot do të mbajë mot me diell dhe me vranësira të pakta.

Sipas Institutit Hidrometeorologjik të Kosovës, temperaturat minimale do të lëvizin ndërmjet -5 deri në -2 gradë Celsius, ndërsa maksimalet e ditës parashihen të lëvizin ndërmjet 10 deri në 13 gradë Celsius.

Gjatë dy ditëve në vijim parashihet të fryjë erë e lehtë deri në mestare nga drejtimi i lindjes dhe juglindjes, thuhet në njoftimin e IHMK-së.


MË SHUME NGA Lajme