Osmani uron besimtarët për muajin e shenjtë të Ramazanin
Lajme

Osmani uron besimtarët për muajin e shenjtë të Ramazanin

Fadil Sertolli / RTKlive

Presidentja e Kosovës, Vjosa Osmani ka uruar besimtarët islam për muajin e shenjtë të Ramazanit.

“Sonte fillon muaji i shenjtë i Ramazanit, muaj i sakrificës, përkushtimit, solidaritetit dhe mirësisë. Gjatë këtij muaji, secili nga besimtarët, përveç sakrificës personale dhe paqes shpirtërore, manifeston shpirtin solidar e tolerant në raport me tjetrin, në raport me njerëzit në nevojë”, ka shkruar Osmani në urimin e saj për besimtarët islam.

“Populli ynë gjithmonë e ka kultivuar solidaritetin, ndaj në këtë muaj uroj që secila zemër e secila sofër të jetë plot, në mënyrë që respekti i ndërsjellë dhe dashuria të jenë udhërrëfyes përherë”, ka shkruar ajo.

“Zoti ju bekoftë në këtë muaj të shenjtë dhe ju pranoftë lutjet, agjërimin dhe veprat e mira!”, përfundon urimi i presidentes Osmani.


MË SHUME NGA Lajme