Ngjarjet e datës 25 mars
Foto:Ilustrim
Lajme

Ngjarjet e datës 25 mars

RTKlive

Këto janë ngjarjet e ditës së sotme.

Ministrja e Drejtësisë, Albulena Haxhiu, mbanë konferencë për medie lidhur me njoftimin e Gjykatës Kushtetuese për Ligjin për Këshillin Prokurorial. (Ministria e Drejtësisë, ish-Rilindja. 12:00 )

Partia Demokratike e Kosovës mbanë konferencë për medie. Në konferencë do të paraqitet shefi i Grupit Parlamentar të PDK-së, Abelard Tahiri. (Selia e PDK-së 13:00).

Partia Socialdemokrate (PSD) organizon protestë kundër Marrëveshjes së Ohrit dhe me kërkesë dorëheqjen e kryeministrit Albin Kurti. (Sheshi “Zahir Pajaziti” 14:00).


MË SHUME NGA Lajme