Chelsea përgatit listën e të larguarve, Mendy i pari
Sport

Chelsea përgatit listën e të larguarve, Mendy i pari

F.Bytyqi/RTKLive

Chelsea është duke u përgatitur që gjatë kësaj verë, të largojë disa lojtarë të cilët nuk shfaqen performancë të mirë gjatë këtij sezoni.

Sipas medieve angleze, një nga lojtarët që do të largohet nga Londra do të jetë portieri Edouard Mendy.

“Blutë” janë të gatshëm të heqin dorë nga ‘gardiani’ senegalez pasi që nuk ishte në gjendje të përsërisë formën e tij të dikurshme.

31-vjeçari ka humbur garën me Kepa Arrizabalaga, dhe siç raportohet, Mendy dëshiro një sfidë të re në futbollin evropian.


MË SHUME NGA Sport