Messi në Serie A? E kërkon gjiganti italian
Sport

Messi në Serie A? E kërkon gjiganti italian

F.Bytyqi/RTKLive

Interi po planifikon një transferim shokuese për superyllin e PSG-së, Lionel Messi në afatin kalimtar të kësaj verë, raporton ‘CalcioMercato’.

Kontrata e Messit me PSG-në skadon në verë dhe argjentinasi mund të largohet nga Parisi falas.

Interi thuhet se tashmë dëshiron të transferojë kampionin e Botës me Argjentinën.

Messi është i lidhur me rikthimin tek ish-klubi i tij, Barcelona, por argjentinasi kukohet edhe nga Arabi Saudite, madje, sauditët janë të gatshëm t’i ofrojnë asit argjentinas deri në 600 milionë euro për dy vjet. 


MË SHUME NGA Sport