Lokacionet ku Specialja dyshon se u kryen krime në Kosovë
Foto arkiv/ RTKlive
Gjykata Speciale

Lokacionet ku Specialja dyshon se u kryen krime në Kosovë

REL

Në aktakuzën e Prokurorit të Specializuar ndaj ish-krerëve të Ushtrisë Çlirimtare të Kosovës, Hashim Thaçi, Kadri Veseli, Jakup Krasniqi e Rexhep Selimi, përmenden 40 lokacione ku dyshohet se u kryen krime.

Aty përmenden më shumë se 400 persona të ndaluar jashtëligjshëm, 102 të vrarë dhe 20 të zhdukur.


MË SHUME NGA Gjykata Speciale