Osmani: Egërsia e regjimit kriminal serb u manifestua edhe ndaj shtatzënës
Lajme

Osmani: Egërsia e regjimit kriminal serb u manifestua edhe ndaj shtatzënës

RTKlive

Presidentja e Kosovës, Vjosa Osmani ka përkujtuar 24-vjetorin e Masakrës së Lubeniqit.

“24-vjet më parë, forcat e regjimit gjenocidal të Serbisë vranë barbarisht 80 civilë të Lubeniqit, në mesin e të cilëve edhe fëmijë nga 18- muajsh e deri në 17- vjeçar. Egërsia e regjimit kriminal serb u manifestua edhe ndaj një gruaje shtatzënë. Drejtësi për viktimat dhe kujtim i përhershëm për to!”, tha Osmani.


MË SHUME NGA Lajme