Klinaku kritikon Specialen, e cila po vazhdon ta mbajë seancë private
Gjykata Speciale

Klinaku kritikon Specialen, e cila po vazhdon ta mbajë seancë private

RTKlive

Kreu i Organizatës së veteranëve të luftës së Ushtrisë Çlirimtare të Kosovës, Faton Klinaku ka reaguar për fillimin e procesit gjyqësor në Hagë.

Në një postim në Facebook, ai ka shkruar se: “Pak po ju duket që i fshihet fytyra dhe zëri dëshmitares, veç edhe seanca po vazhdon të jetë private”.

Kujtojmë se dëshmitarja e parë në rastin e ish-krerëve të UÇK-së është një grua. Dëshmia e saj pritet të zgjasë disa dite.


MË SHUME NGA Gjykata Speciale