​Zidane do të bëjë ndryshime të mëdha tek Reali

​Zidane do të bëjë ndryshime të mëdha tek Reali

Zinedine Zidane pritet të bëjë revolucion tek Reali i Madridit.

Sipas të përditshmes spanjolle “Marca”, tekniku francez ka hartuar listën e largimeve me lojtarët që nuk bëjnë pjesë në planet e tij

Zidane u ka bërë me dije lojtarëve si, Marcos Llorente, Dani Ceballos dhe Sergio Reguilon, që të gjejnë një skuadër të re.

Tre lojtarët e talentuar do të largohen gjatë merkatos së verës pasi nuk kanë gjetur hapësirë në formacionin e ideuar nga strategu francez.