​Ndeshja Kosovë-Angli, Kurti:Rezultati në Prishtinë e ndihmon atë në Tiranë
Sharr Travel

​Ndeshja Kosovë-Angli, Kurti:Rezultati në Prishtinë e ndihmon atë në Tiranë

Kryetari i Lëvizjes Vetëvendosje, Albin Kurti, ka shkruar nga stadiumi “Fadil Vokrri”, se Kosova dhe Shqipëria kanë arritur mjaftueshëm deri më tani.

Ai shkruan në Facebook se Kosova dhe Shqipëria sot ballafaqohen me dy kombëtaret më të mira në botë.

Postimi i plotë:

“Më lart se kaq nuk është e mundur, sepse Anglia e Franca sot janë dy kombëtaret më të mira në botë. Njërën e pret Kosova, kurse tjetrën e pret Shqipëria. Rezultati në Prishtinë e ndihmon atë në Tiranë. Ju përshëndes nga tribunat e Lindjes në “Fadil Vokrri”. FORCA! 


MË SHUME NGA Aktuale