Haradinaj: Minishengeni, zgjerim i influencës ruse në Ballkan
Sharr Travel

Haradinaj: Minishengeni, zgjerim i influencës ruse në Ballkan

Kryeministri në detyrë, Ramush Haradinaj ka thënë se nuk ka asnjë kuptim që të flitet për zgjedhje të reja në Kosovë, pasi duhet të implementohet rezultati i zgjedhjeve të 6 tetorit.

Haradinaj pas takimit me ministrinë italian të Mbrojtjes, në një konferencë për media u shpreh sërish optimist për liberalizim të vizave.

Ndërsa, për miniminishengenin Ballkanik, kreu i ekzekutivit në detyrë tha se është vetëm zgjerim i influencës ruse dhe Kinës në Ballkan.

Autor: RTKlive