Para Teatrit Kombëtar vendoset lule dhe qirinj në kujtim të Leze Qenës

Para Teatrit Kombëtar vendoset lule dhe qirinj në kujtim të Leze Qenës

Aktorja shumë e dashur për publikun, Leze Qena ndërroj jetë dje në moshën 85 vjeçare.

Ajo la pas vetes një krijimtari të madhe duke u cilësuar si një nga aktorët të të mira që ka pasur ndonjëherë arti në Kosovë.

Një numër i madh i fytyrave publike shprehen ngushëllimet e tyre më të sinqerta për vdekjen e akores Leze Qena, disa prej tyre treguan edhe bisedat e fundit që kanë pasur me të.

Sot edhe Teatri Kombëtar ka nderuar krijimtarinë e saj duke vendosur një fotografi të madhe të Leze Qenës, lule dhe disa qirinjë kushdo që kalon pranë teatrit të bëjë homazhe për të./GB/


MË SHUME NGA Kulturë