Tahiri: Tendenca për të zbehur luftën e UÇK-së ishte marrëzi

Tahiri: Tendenca për të zbehur luftën e UÇK-së ishte marrëzi

Ish-ministrja për Dialog, Edita Tahiri, tha se situata politike në Kosovë nuk është fare e mirë, por ja që ndodhën këto zhvillime të reja politike dhe në vend të luftës ndaj pandemisë, po ndodh lufta poliitike.

'Po pritet formimi i qeverisë së re, nuk pres të jetë qeveri stabile për shkak të përbërjes së ngushtë", tha ajo sot në një intervistë për RTK.

Sipas saj për dialogun me Serbinë duhet të ketë unitet të spektrit politik në vend. "Uniteti politik në këto dy vite ka munguar," tha ajo.

Tahiri vlerësoi se tendenca për të zbeh vlerat e luftës çlirimtare të UÇK-së, por edhe të LDK-së ishin marrëzi.


MË SHUME NGA Aktuale